Агробізнес в Україні роками залишається ласим шматком і для рейдерів, і для шахраїв, і, на жаль, для органів влади. Одні – не покладаючи рук, працюють у полі: сіють та збирають врожай, інші – чекають можливості заробити на перших. Завершення збиральної кампанії та підготовка до нового сезону – саме час для активізації шахраїв.
Цікавий випадок стався із СТОВ «Дружба», що на Чигиринщині. Аналогічні випадки уже були зафіксовані і в інших областях України. Шахраї отримують доступ до клієнтських баз компаній, що займаються поставками міндобрив, телефонують керівництву сільськогосподарського підприємства, пропонують свою продукцію із знижкою, посилаючись на давні партнерські зв’язки, а після перерахування коштів – зникають. Як виявляється, у назві компанії-партнера та шахраїв розходиться одна єдина літера, яка і дає можливість маніпулювати.
- Ми «домовились», вони надіслали рахунок, ми заплатили. Загальна сума перерахованих коштів на рахунки ПП «Укр-росхім» за міндобрива сягнула більше 895 тисяч гривень. У договорі вказано, що поставка товару мала бути з 3 до 8 жовтня. Проходить час, продукції немає. Кинулись перевіряти і виявили, що це була не та фірма, з якою ми працювали раніше, адже до її назви була додана одна літера. Ми вчасно не звернули на це уваги. Ми терміново робимо заяву до поліції, починаємо працювати по цій справі і суддя Чигиринського місцевого суду дає тимчасовий доступ до рахунків. Коли слідчий поїхав у Київ, адже саме там знаходиться юридична адреса фірми, то з’ясувалося, що дійсно така компанія є, на її рахунках є ще 800 тисяч від іншої компанії, ці кошти по 150 тисяч у день переводяться у готівку. Тобто наразі треба накласти арешт на рахунки, щоб з’ясувати долю цих грошей і знайти цих людей, — говорить співвласник СТОВ «Дружба» Араік Мкртчян.
Здавалося б, схема стара як світ і правда мала бути на стороні обманутих аграріїв, проте, за їхніми словами, сталося геть не так.
- Ми йдемо в суд і просимо закрити рахунки цієї фірми. У Чигирині суддя Івахненко відмовляє нам. Досі незрозуміло, чому так. Ми вирішили оскаржувати це рішення і звернулися до апеляційного суду. Колегія суддів під головуванням пана Торопенка знову не задовольнила нашу заяву, — говорить Араік Рафікович.
За словами пана Мкртчяна, на території України зафіксовано близько 10 побідних оборудок фірми ПП «Укр-росхім».
- Адвокат знайшов судові рішення по цій компанії, ситуації абсолютно аналогічні. Три суди у Києві і Чернігові – стали на сторону бізнесу і прийняли рішення закрити рахунки. Але в Черкасах діють свої правила. Як суд може бути на стороні злодіїв? Бізнес знову залишається у дурнях, — говорить Араік Рафікович. — Під час судового розгляду до нас ставилися так, наче це ми щось вкрали і одна суддя із колегії — пані Соломка — говорить нам: «самі винні, бо дешевий сир тільки у мишоловці». Я розумію, що може ті 40-50 тисяч гривень, які ми могли б зекономити при цьому договорі, для суддів і не гроші взагалі, але для господарства це нормальна сума.
Аграрії говорять, що завдяки цим судовим рішенням, знайти злочинців буде майже нереально.
- Замість того, щоб по гарячих слідах знайти шахраїв, ми займаємось незрозуміло чим. Ви зараз вже їх не знайдете, а поки ми оскаржимо ще апеляцію, то це взагалі буде марна справа. Суд, що хоче те і робить. Реально прокуратурі і поліції вкотре просто «закрили руки».
Керівництво СТОВ «Дружба» оскаржуватиме рішення апеляційного суду у вищій інстанції та сподівається, що колись в Україні настануть часи, коли бізнесу, за податки якого отримують зарплати і судді, не вставлятимуть палки у колеса.
Комментариев нет:
Отправить комментарий