.К концу года 1.200. 000 больных сахарным диабетом в Украине предстанут перед серьезным выбором. Субстанция на инсулиновом заводе «Индар» заканчивается – свидетельствуют компетентные источники как в прокуратуре, так и в среде больных сахарным диабетом. Запасы субстанции «реализованные» с территории «Индара» рейдерами Игорем Сало и Евгением Кононенко не бесконечны. Уже сегодня инсулинозависимым лечащие врачи рекомендуют постепенно забывать об индаровском инсулине и ложиться в стационар для подбора иностранных препаратов. «Мало ли что будет с заводом» — говорят в поликлиниках Киева.
В руки автора этих строк недавно попал ряд любопытных документов. Один из которых можно было бы назвать «Ответом юристов «Индара» — рейдеру Евгению Сергеевичу Кононенко», второй – исчерпывающая справка для чиновников МОЗа Украинны. И все было бы смешно, если бы не было так грустно. Вот отрывок из первого письма, заслуживающий самого высокого внимания:
«Ваш статус, уважаемый Евгений Сергеевич, руководителя ЧАО «Индар», который после 19.09.2011г. приобрел статус временного, лишает нас альтернативы в выборе кандидатуры получателя этого письма. Для того, чтобы облегчить восприятие текста этого письма используем близкие Вам аргументы, которые распространяются Вашим идеологическим рупором – выдающимся информационным агентством Украины. Так, в статье «Проделки ветеринара или иструкция выживания от инсулинового барона» от 30.08.2011г. Вашу колоритную персону сравнили с брошенным в землю семенем подсолнуха. А именно: «О «новеньком» рассказать, собственно нечего. Характеризовать месяц правления – это все равно, что описывать плод семечки, которую только вчера бросили в землю, полить забыли, а сегодня уже обсуждают цвет, высоту и плотность подсолноха».
По удивительному стечению обстоятельств, мастерская аллегория о брошенном семени подсолнуха, приобрела соврешенно реальный смысл для Вас, поскольку как в буквальном смысле, так и в переносном, Вас действительно кинули и не полили, потому как очевидно, что после 19.09.2011г. государство будет ревизировать все Ваши «свершения» на посту руководителя ЧАО «Индар».
В этой зыбкой для Вас ситуации стоило бы тщательнее взвешивать собственные поступки и более критично прислушиваться к советам лиц, которые нашептывают креативные, по их мнению, решения и лозунги, которые Вы озвучиваете во властных кабинетах и информпространстве, а затем хладнокровно реализовываете на практике на территории, которая находится по адресу: г.Киев, ул.Оросительная, 5.
Горько признавать, но анонсированный Вами прорыв на инсулиновом фронте превращается в хаотическое отступление с неотъемлимыми атрибутами, сопровождающими этот военный процесс – МАРОДЕРСТВОМ!
Информируем Вас, Евгений Сергеевич о том, что красть – это страшный грех, который в перечне Божих Заповедей размещен под №7 «Не укради» и перекликается с №10 этого же документа: «Не пожелай ничего из того, что есть собственностью ближнего твоего». К тому же, эти религиозно-этические нормы имплементированы в отечественное законодательство, в часности ст.185 Уголовного кодекса Украины.
Надеемся, что цитаты из Святого писания и дейстующий Уголовный кодекс Украины станут последним аргументом для Вас относительно возвращения в собственность ТОВ «ТД «Индар» субстанции, которой Вы незаконно завладели.
ПРОСИМ:
Брось гуся. (Это, конечно, шутка)».
А вот еще письмо, адресованное специалистам руководству Министрества охраны здоровья Украины, которое лучше привести полностью на языке оригинала:
08.07.2011 року о 3 годині ранку Кононенко Є.С., якого Storke Holdings Limited (Беліз) призначило новим керівником ЗАТ «Індар» з групою озброєних осіб в силовий спосіб захопили інсуліновий завод Індар.
За досить короткий період питання щодо силового захоплення інсулінового заводу Індар перебуває на постійному контролі Президента України, Уряду України, Верховної ради України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України.
Комітетом Верховної Ради України з питань охорони здоров’я 14.09.2011 року підтримано рішення щодо захисту інсулінового заводу та поновлення підприємства до штатного режиму роботи, включно з поновленням в державному реєстрі держави як власника та скасування незаконних реєстраційних дій, якими призначено Кононенка Є.С. керівником підприємства та забезпечення виконання підприємством міждержавних зобов’язань.
19.09.2011 рішенням господарського суду м. Києва за позовом Генеральної прокуратури України визнано право власності за державою на 70.7016% статутного фонду акцій, які були незаконно передані STORKE HOLDINGS LIMITED (Беліз), а керівники, яких призначено цим акціонером, незаконно займають свої посади і не мають права діяти від імені підприємства.
07.10.2011 в Верховній Раді України створено тимчасову слідчу комісію щодо факту викрадення державного пакету акцій інсулінового заводу Індар та необхідності поновлення законності на підприємстві.
При цьому, Кононенко Є.С. як професійних шахрай, досить довго і впевнено переконував державні органи, що держава продала державний пакет акцій і тепер офшорна компанія Storke Holdings Limited (Беліз) є законним власником. Після громадського резонансу було з’ясовано що державний пакет акцій просто вкрали.
Після призначення керівником ЗАТ «Індар» Кононенко Є.С. переконував всіх, що він професійний фінансист і юрист, а насправді цей гоголівський персонаж все життя в різні шахрайські способи розкрадав чиєсь майно. До значних заслуг перед батьківщиною можна віднести розкрадання і ліквідацію Харківського Державного фармацевтичного підприємства «Здоров’я народу» та Дослідного заводу «Державного наукового центру лікарських засобів».
Кононенко Є.С. всіх переконував, що завод працює і випускає субстанцію, після детально вивчення ситуації, знову ж таки було з’ясовано, що вони її просто забрали із складу ТОВ «Торговий дім «Індар» (субстанція зберігалася на території ЗАТ «Індар»). Після заяви до правоохоронних органів було з’ясувалося, що вони її в традиційний для себе спосіб вкрали, бо попередній директор не мав права продавати цю субстанцію і Кононенко Є.С. тепер всім розповідає, що вони мають субстанцію для виробництва готових лікарських форм і завод працює.
Під час офіційного візиту на завод бразильської делегації щодо передачі технології виробництва державному бразильському концерну Fiocruz/Farmanguinhos, Кононенко Є.С. на цей раз переконував іноземних представників, що завод є власником технології і може забезпечити передати цю технологію бразильському концерну Fiocruz/Farmanguinhos. Пізніше з’ясувалося, що завод ніколи не був власником технології, а використовував ліцензійні технології і передати він її теж не може бо ліцензійні договори розірванні, а фахівці звільнилися. З нову ж таки Кононенко Є.С. свідомо збрехав тільки на більш статусному для нього міждержавному рівні, про що невідкладно повідомила Україну бразильська сторона.
До останніх витівок Кононенка Є.С. можна віднести листи, в яких він заявляє, що потрібно розірвати раніше укладені договори і єдиним постачальником ПрАТ «Індар» інсулінів під торговою маркою Монодар і Хумодар є ПрАТ «Індар». При цьому Кононенка Є.С. не більше як три місця тому з усіх телеекранів переконував всіх, що ПрАТ «Індар» не є власником торгових марок, в тому числі Монодар і Хумодар, що відповідало дійсності, а тепер виявилося, що потрібно знову щось вигадувати і говорити чергову м’яко кажучи неправду.
Тепер Кононенка Є.С. пішов далі і намагається переглянути всі раніше проведені тендери, де дистриб’ютором і офіційним постачальником продукції ЗАТ «Індар» був ТОВ «Торговий дім «Індар». При цьому Кононенка Є.С. реалізуючи якісь свої чергові хворобливі плани, чомусь забуває, що є Закон України «Про здійснення державних закупівель» і під час проведення конкурсних торгів тендерна документація містила обов’язкову вимогу підтвердження гарантій виробником щодо постачання предмету закупівлі замовнику, якщо учасником не є безпосередньо виробник, а його дистриб’ютор або представник. Відповідно тендерна пропозиція ТОВ «Торговий дім «Індар» надавалася разом з договором про дистриб’юцію, укладеного між ТОВ «Торговий дім «Індар» та ПрАТ «Індар», та з авторизаційним чи гарантійним листом ПрАТ «Індар», в якому останній гарантував забезпечення інсулінами учасника торгів — ТОВ «Торговий дім «Індар» в необхідній кількості та строки для поставок замовнику. Зазначенні чинні зобов’язання між ТОВ «Торговий дім «Індар» та ПрАТ «Індар» залишаються чинні, їх розірвання можливе виключно в судовому порядку.
Проте останнім часом Кононенко Є.С. чомусь не виконує взятих на себе зобов’язань, а намагаються всіляки традиційними для нього способами ввести Вас в оману розповідями про виключення посередників. Нагадаємо, що п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону № 2289 договір про закупівлю визначений як договір, що укладається між замовником і учасником за результатами процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари за державні кошти і відповідно одержувачем коштів може бути тільки учасник торгів, а його заміна не передбачена чинним законодавством України на чому наполягає ПрАТ «Індар».
Якщо слідувати такій логіці Кононенка Є.С. і тим хто його підтримує, то можна скасувати будь-який тендер де постачання препаратів здійснює не виробник, тобто майже 90% тендерів які проводяться в системі МОЗ можна сміло скасувати бо так придумав Кононенка Є.С.!
Не зрозуміло з якою метою і для чого активну підтримку цим ідейним борцям намагається надати Гульчій М.В. і вже разом вони на свій лад трактують не тільки вимоги чинного законодавства України, а взагалі інститут зобов’язального права із майже 3000 літньою історією свого існування!
В результаті страждають хворі, які вчасно не отримують ліки, в шоковому стані обласні управління охорони здоров’я які взагалі не розуміють що відбуваються і які чергові випробування можна чекати від Кононенка Є.С. і його компанії.
Враховуючи вищезазначене, прошу вплинути та зупинити в своїх потугах Кононенка Є.С. і забезпечити виконання ПрАТ «Індар» взятих зобов’язань та не допустити реалізації чергових протизаконних дій цією групою осіб».
Очевидно, история с захватом «Индара» достигла эмоционального апогея. Сегодня уже мало кто из претендентов считает стратегическое предприятие «лакомым куском». В результате беспрецедентного беззакония предприятие, проносившее государству 100млн. прибыли в год превратилось в чемодан без ручки для «новых хозяев» и клубок неразрешимых проблем для власти.
Тем не менее, прогнозировать дату привлечения к уголовной ответственности установленных лиц, в частности Евгения Сергеевича Кононенко, сегодня в нашем государстве не представляется возможным. Перефразируя расхожее высказывание киногероя, в данном случае остается только восклицать «Кто ж его посадит? Он же «плод семечки!».
На фото в УНН: Евгений Сергеевич еще не знает, чей он – плод…
Петр Валаамов, для “ОРД”
Комментариев нет:
Отправить комментарий